napis LOVE

Zorganizuj wesele bez nerwów

Jak zorganizować wesele i nie zwariować.

Wesele to jedna z najważniejszych imprez w naszym życiu. Zorganizowanie go nie jest proste, jednak postaram się pokazać Wam jak przebrnąć przez cały proces bez nerwów i zapamiętać ten wyjątkowy dzień do końca życia.

12 miesięcy przed weselem
Rok do wesela to idealny moment na to, aby zadbać o oprawę muzyczną. Warto przemyśleć, czy podczas uroczystości wolelibyśmy bawić się przy muzyce granej przez DJ-a, czy zespole muzycznym oraz rozpocząć poszukiwania. Trzeba pamiętać, aby jak najszybciej zarezerwować termin, by oszczędzić sobie stresu i mieć pewność, że podczas wesela zagra nasza wymarzona orkiestra, bądź DJ. Dodatkowo jest to doskonały czas na przejrzenie portfolio fotografów i kamerzystów, aby uwiecznić tę cudowną chwilę. Nie można zapomnieć również o stworzeniu listy gości, a także przygotowaniu dla nich zabaw i atrakcji.

7-8 miesięcy przed weselem.
W tym okresie warto zadbać o wygląd najważniejszych podczas wesela osób – Pani i Pana Młodego. Jest to idealny moment, aby Panna Młoda zastanowiła się, jaką suknię chciałaby ubrać w tę wyjątkową noc. Po podjęciu decyzji przez Pannę Młodą, przychodzi czas na Pana Młodego. Jego garnitur powinien być dopasowany do kreacji wybranki. Dodatkowo, jest doskonały czas na wybór wzoru zaproszeń ślubnych. Pamiętajcie, że mają one podobać się przede wszystkim Wam i pasować do klimatu uroczystości.

5 miesięcy przed weselem.
Dekoracje ślubne i weselne odgrywają bardzo ważną rolę. Wszelkiego rodzaju ozdoby, takie jak na przykład wstążki i balony, nadadzą weselu wyjątkowego klimatu. Pamiętajcie, że podczas imprezy, wśród dekoracji, powinniście czuć się przede wszystkim dobrze i swobodnie. Niecałe pół roku do ślubu to również czas, aby wybrać utwór na pierwszy taniec oraz udać się na kurs, gdzie wraz z prowadzącym ułożycie idealnie pasującą do niego choreografię.

3 miesiące przed weselem.
Na 3 miesiące przed weselem, czas rozesłać, bądź wręczyć osobiście, wcześniej wybrane zaproszenia ślubne. Po potwierdzeniu obecności warto zweryfikować listę gości oraz zaplanować rozkład miejsc i stołów. Idealnym rozwiązaniem jest również stworzenie imiennych winietek, dzięki którym uniknięcie zbędnego zamieszania podczas uroczystości. Jeżeli goście przyjeżdżają z daleka jest to dobry moment, aby pomyśleć o ich zakwaterowaniu.

Kolejnym krokiem, który powinien zostać podjęty jest ustalenie weselnego menu, rodzaju potraw, a także godzin, w których będą serwowane, aby zadowolić podniebienia wszystkich gości. Wesele nie może obyć się również bez alkoholu. Warto zastanowić się jaki jego rodzaj chcielibyście podać swoim gościom i zapoznać się z ofertą okolicznych hurtowni. Podczas przyjęcia weselnego nie można zapomnieć także o torcie. Odwiedźcie cukiernie w poszukiwaniu wyśmienitych ciast oraz tortu weselnego, który musi nie tylko dobrze smakować ale również doskonale wyglądać. Będąc przy temacie wyglądu poszukajcie profesjonalnej florystki lub renomowanej kwiaciarni, która wykona wiązanki ślubne, butonierkę oraz bukiety dla Waszych wspaniałych rodziców. Aby mieć pewność, że wszystko wygląda perfekcyjnie, stwórzcie indywidualną kompozycję, którą florystka dopasuje do sukni.

Mam nadzieję, że te kilka informacji ułatwi Wam przygotowania do Waszego wymarzonego wesela. Sprawdźcie także jak urozmaicić swoje wesele!